Zawody i ich potencjał

Jak zostać kierowcą Ubera? Zarobki, wymogi i godziny pracy

1 sierpnia 2024

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 7 głosów

7 głosów

3 komentarze
Jak zostać kierowcą Ubera? Zarobki, wymogi i godziny pracy
Zastanawiasz się, jak zostać kierowcą Ubera? Poznaj wymagania, potencjalne zarobki brutto i godziny pracy. Przygotuj się na nową karierę!

Taksówki z logo firmy Uber jeżdżą już niemal w każdym polskim mieście. Nie sposób zaprzeczyć, że klienci chętnie korzystają z usług kierowców Ubera, nie brakuje również chętnych, którzy chcą pracować za kierownicą. Wszystko z uwagi na warunki finansowe. Ale czy rzeczywiście są one tak dobre?
Sprawdź wymagania wobec kandydatów i oferowane warunki pracy. Wówczas będziesz mógł podjąć decyzję, czy chcesz zostać kierowcą Ubera.

Pierwsze kroki na drodze do bycia kierowcą Ubera

Stając przed wyzwaniem, jakim jest dołączenie do grona kierowców Ubera w Polsce, najpierw należy dokładnie zapoznać się z procesem rejestracji. Pierwszym krokiem jest wizyta na stronie Ubera i wypełnienie formularza zgłoszeniowego, podczas którego podajesz swoje podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Następnie musisz przesłać kopie niezbędnych dokumentów, w tym prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu, ubezpieczenia OC, zaświadczenia o niekaralności i braku wykroczeń drogowych. Po przesłaniu dokumentów Uber dokonuje weryfikacji, która zwykle trwa kilka dni. Jeśli wszystko jest w porządku, otrzymujesz powiadomienie z zatwierdzeniem i możesz zacząć pracę jako kierowca Ubera.

Jakie wymagania stawia potencjalnym kierowcom Uber?

Jeżeli chciałbyś pracować jako kierowca Ubera, musisz wiedzieć, że nie obejdzie się bez spełnienia kilku warunków. Musisz posiadać:

  • Prawo jazdy – to akurat powinno być dla ciebie oczywiste, bo będziesz woził pasażerów i w tym czasie odpowiadał za ich życie. Dobrze zatem, abyś nie był „świeżakiem”, ale posiadał co najmniej kilkumiesięczny staż za kierownicą – w ten sposób będziesz czuł się na drodze pewnie;
     
  • Własny samochód – nie wystarczy, że będziesz po prostu posiadał pojazd przystosowany do przewozu ludzi. Gdy mowa o tym punkcie, musisz pamiętać, że Uber wymaga dostosowania samochodu do standardów przez niego przyjętych. Może się zatem okazać, że nie obejdzie się bez pewnych nakładów finansowych. Równie ważne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego wykupienie ubezpieczenia OC. Obecnie Uber pomaga także w zdobyciu pojazdu z pomocą swoich partnerów.
     
  • Zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o braku wykroczeń drogowych – w ten sposób firma ma pewność, że jesteś człowiekiem poważnym, który przestrzega przepisów ruchu drogowego i dba o bezpieczeństwo pasażerów.

Obecnie każdy kierowca Ubera musi prowadzić własną działalność gospodarczą(lub znaleźć partnera flotowego). Oznacza to, że faktycznie jest zobowiązany odprowadzać za siebie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, podatek i VAT.
Jesteś zainteresowany pracą w Katowicach lub innym polskim mieście? Musisz wiedzieć, że trzeba spotkać się osobiście z przedstawicielem firmy. Dopiero po takim spotkaniu i weryfikacji wszystkich dostarczonych dokumentów zapadnie decyzja, czy będziesz mógł jeździć jako kierowca Ubera. Jeżeli tak, to podpiszesz umowę z przedstawicielami firmy.

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Taksówkarz

Kierowca taxi

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Kraków
Dodana

Taksówkarz

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Łódź
Dodana

Taksówkarz

NATVIOL COURIERS sp. z o.o.

  • Poznań
Dodana

Kierowca taxi

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Kraków
Dodana

Taksówkarz

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Kraków
Dodana
użytkownicy ubera w Polsce - infografikaźródło: spidersweb.pl/2015/09/uber-w-polsce-rok.html 

Wymogi wobec kierowcy Ubera

Ponad podstawowe wymogi, jakie stawia Uber wobec swoich kierowców, są pewne nieformalne zasady, które mogą przyczynić się do Twojego sukcesu w tej roli. Profesjonalizm, uprzedni staż w zawodzie kierowcy, odpowiednie zachowanie, jak i utrzymanie pojazdu w nienagannym stanie, to klucz do zadowolenia pasażerów i otrzymywania pozytywnych ocen. Dodatkowo doświadczeni kierowcy Ubera często podkreślają, że znajomość miasta i umiejętność skutecznego poruszania się po ulicach w godzinach szczytu, mogą znacznie zwiększyć zarobki, zadowolenie klientów i satysfakcję z pracy.

Godziny pracy kierowcy Ubera

Jednym z największych atutów pracy jako kierowca Ubera jest elastyczność godzin pracy. Możesz sam decydować, kiedy chcesz pracować, co pozwala dostosować czas pracy do innych obowiązków lub sytuacji życiowych. Praca w czasie największego ruchu, jak poranne i popołudniowe godziny szczytu, oraz wieczory w weekendy, może przynieść największy dochód. Warto jednak pamiętać, że praca w tych godzinach może być bardziej stresująca i wymagać większego skupienia, z uwagi właśnie na zwiększony ruch na drogach.

Video

Szacowany zarobek kierowcy Ubera – od potencjału do rzeczywistości

Trudno mówić o konkretnych zarobkach, bo tę pracę możesz traktować zarówno jako pracę na cały etat, jak i pracę dorywczą. W drugim przypadku możesz oferować usługi przewozu np. tylko w weekendy. Jeżeli będziesz łączył pracę na etacie z pracą dorywczą na stanowisku kierowcy Ubera, to koszty związane z prowadzeniem firmy będą stosunkowo niewielkie. Gdy jednak biędzie to Twoja jedyna praca, musisz liczyć się z tym, że już po 24 (maksymalnie 25) miesiącach, będziesz musiał odprowadzać ok. 1 500 zł tylko tytułem składek do ZUS-u. Do tego dochodzą wszelkie koszty związane z utrzymaniem pojazdu i zakupem benzyny. Zanim podejmiesz decyzję, dokonaj skrupulatnej kalkulacji kosztów.

Chcąc utrzymać się z takiej pracy, powinieneś pamiętać, że na najwyższe zarobki będziesz mógł liczyć wówczas, gdy będziesz oferował przewozy w jednym z większych miast. Tam zleceń jest najwięcej, zatem możesz liczyć na lepszy zarobek. Chcesz dowiedzieć się ile może zarobić kierowca w Katowicach? Zapoznaj się z naszym raportem: Zarobki mieszkańców Śląska w 2016 roku

Praca jako kierowca Ubera w Polsce to atrakcyjna opcja dla osób szukających elastyczności i konkurencyjnych zarobków.

Jak system napiwków wpływa na dochody kierowców Ubera?

Oprócz zarobków brutto, wielu kierowców Ubera w Polsce zauważa dodatkowy dochód w postaci napiwków. Choć napiwki nie są wymagane w Uberze, wiele osób decyduje się na tę formę wdzięczności za dobre usługi. W aplikacji Uber istnieje możliwość dodania napiwku po zakończeniu kursu, co jest wygodnym rozwiązaniem zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Warto pamiętać, że napiwki mogą znacznie zwiększyć zarobki, szczególnie podczas bardziej ruchliwych okresów, takich jak weekendy czy święta.

To może Cię również zainteresować

Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Robert Ćwiertnia

Student

Cześć! Jestem Robert i jestem copywriterem dla  serwisu Aplikuj.pl. Obecnie zajmuję się pisaniem artykułów,
Pasjonuję się  prawem pracy i wszystkimi powiązanymi z nimi tematami.

3 komentarze

Alicja

Alicja

Uber ciekawa opcja - jak ktoś sę dobrze zakręci to wiele na tym może zyskać.
Adam

Adam

Uber fajna sprawa tylko pytanie jak to jest z bezpieczeństwem na mieście? Czy taksówkarze jakichś problemów w Katowicach nie będą robili?
kierowca z Gdyni

kierowca z Gdyni

Ciekawa oferta. Osobiście nie znałem takiego pojęcia: kierowca Ubera.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.