Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie jest wyjątkową instytucją kultury, zlokalizowaną pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Od momentu powołania w kwietniu 2016 roku, nasze muzeum stało się jednym z najbardziej oryginalnie usytuowanych obiektów muzealnych w Polsce, prezentując życie i działalność dwóch wielkich Polaków - Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego. Oferujemy zróżnicowane ekspozycje oraz prowadzimy bogatą działalność edukacyjną, w tym warsztaty i konferencje naukowe.¶¶Nasza misja to przekazanie wartości historycznych i kulturowych na tle historii Polski XX wieku do współczesnego odbiorcy. Architektura muzeum pozwala na ścieżkę zwiedzania opartą na planie koła, co stanowi innowacyjne podejście do narracji muzealnej i wyróżnia nas na rynku kultury. Nadzór nad placówką sprawują Arcybiskup Metropolita Warszawski i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co gwarantuje stabilność finansową i merytoryczną naszej działalności.¶¶Unikatowość naszej lokalizacji, na wysokości 26 metrów pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej, daje nam przewagę konkurencyjną i czyni wizytę w naszym muzeum niezapomnianym doświadczeniem. Z dumą podejmujemy działania edukacyjne i naukowe, mające na celu upamiętnienie dziedzictwa kulturowego i historycznego dwóch wybitnych postaci, które miały ogromny wpływ na losy Polski i świata.

Opinie pracowników o firmie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego (0)

Tylko wiarygodne opinie. Zależy nam na Twoim zaufaniu, dlatego nie pozwalamy pracodawcom modyfikować opinii.

Opinia musi mieć minimum znaków
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Ocena pracodawcy * (oceń wszystkie pozycje)
Atmosfera pracy
Komunikacja i organizacja pracy
Możliwość rozwoju
Wynagrodzenie
Pytanie musi mieć minimum znaków
Przekroczono dozwoloną długość tekstu
Twój status *
*
Tylko litery i cyfry, minimalnie znaki
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane

Zasady dodawania opinii

Podziel się swoją pomocną opinią o potencjalnym pracodawcy, taką, jaką sam chciałbyś przeczytać. Daj innym szansę na poznanie Twoich doświadczeń i przemyśleń.

NIE opublikujemy Twojej wypowiedzi gdy:

  • będzie łamać polskie prawo
  • będzie niezgodna z regulaminem publikacji treści w serwisie Aplikuj.pl
  • będzie niemerytoryczna
  • będzie zawierała wulgaryzmy, dyskryminujące uwagi, obraźliwe komentarze, dane osobowe lub poufne dane, reklamy itp.

Dane osobowe tylko do wglądu redakcji lub w przypadku roszczeń sądowych.
Pod opinią / pytaniem pojawi się Twój nick.

Ktoś musi być pierwszy

Jesteś lub byłeś pracownikiem Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego? Podziel się swoją opinią i doświadczeniami z innymi.

Opinie o firmie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego (5)

4.6

Na podstawie 325 ocen z Google.

Damian Fiołek

Damian Fiołek

Muzeum zlokalizowane oryginalnie, bo 26 metrów nad ziemią w pierścieniu kopuły Świątyni Opatrzności Bożej. 2000 metrów poświęconych dwójce wybitnych duchownych obfituje w multimedia, oryginalne pamiątki oraz ciekawe instalacje tworzące scenerię placówki. Widać, że zainwestowano tu duże pieniądze, a celem twórców było wywołanie efektu wow u odbiorcy. Obsługa jest bardzo życzliwa i skraca dystans w kontakcie bezpośrednim, co jest bardzo przyjemne, bo autentycznie czuć, iż jesteś mile widziany. Narracja na wystawach lekko martyrologiczna, lekko bogobojna, ale to instytucja nadzorowana przez wspólnotę wyznaniową, więc nie powinno to nikogo dziwić. Zresztą nie ma to większego znaczenia, bo żadnych przekłamań odnośnie faktów nie dostrzegłem. Wizyta tam, to ciekawa podróż śladami dwóch osobowości z wielką historią w tle.

Dodano: w ostatnim tygodniu

Mistrz Rozkminki

Mistrz Rozkminki

Muzeum prezentuje czarno-białą bogoojczyźnianą wersję historii. Kościół Katolicki jest tu ukazany jako najważniejszy strażnik i obrońca polskości, ze świętymi herosami bez skazy, Wojtyłą i Wyszyńskim na czele. Mimo wszystko warto odwiedzić to miejsce, chociażby po to, by zobaczyć jak historia staje się narzędziem. Poza tym na wystawie znajdziemy sporo wspaniałych, historycznych zdjęć. Na końcu ekspozycji jest nieduża sala, gdzie zobaczyć można genialne w swej formie przesłanie innego papieża – to papież polskiej abstrakcji, prof. Stefan Gierowski i jego cykl malarski „Malowanie dziesięciorga przykazań”. Na tych płótnach pulsują światło, kolory, linie i przestrzeń, tworząc okna na rzeczywistość metafizyczną, zresztą jak zawsze u Gierowskiego.

Dodano: miesiąc temu

Marcin

Marcin

Wspaniałe miejsce, przeroslo moje najsmielsze oczekiwania. Kazdy chrzescijanin powinien odwiedzic.

Dodano: 2 tygodnie temu

Joanna Mariuk

Joanna Mariuk

Muzeum znajduje się z prawej strony od wejścia do Świątyni Opatrzności i łatwo do niego trafić. Bilet dość drogi - 25 zł (wrzesień 2023). Sale wystawowe znajdują się na górze, pod kopułą Świątyni (ale nie ma stamtąd widoku na wnętrze). Jest winda. Sama wystawa ciekawa, bardzo mnóstwo historycznych dokumentów i materiałów filmowych (można tam spędzić naprawdę dużo czasu). Bardzo miłe osoby wprowadzające na ekspozycję. Jednak w niektórych miejscach miałam wrażenie przerostu formy nad treścią, duże puste przestrzenie i instalacje, które nie do końca w moim odczuciu sprzyjają zwiedzaniu. Wolałabym być zostawiona z ciekawymi materiałami historycznymi "sam na sam".

Dodano: rok temu

M. Rau

M. Rau

Muzeum ks. Wyszyńskiego i Jana Pawła II w Warszawie to miejsce, gdzie historia splata się z nowoczesnością. Zamiast oczekiwanego, nieco staroświeckiego klimatu, zostałem przywitany przez wystawy, które angażują wszystkie zmysły i przenoszą w świat, którego nie powstydziłyby się muzea z Monachium czy Londynu. Interaktywne ekspozycje, hologramy oraz znakomita akustyka sprawiają, że historia staje się niemal namacalna. Na szczególną uwagę zasługują kąciki filmowe oraz liczne miejsca do siedzenia – idealne dla tych, którzy potrzebują chwili wytchnienia. Jednak prawdziwą sztuką jest rekonstrukcja łodzi, symbolizująca chrześcijaństwo. To jakby wejść na pokład duchowej podróży, która zabiera nas przez życie i pontyfikat JP2. Na zwiedzanie warto poświęcić minimum 40 minut, choć najlepiej zarezerwować około 1,5 godziny, aby w pełni docenić wszystkie atrakcje. Bezpłatne miejsca parkingowe to miły gest w stronę wszystkich kierowców.

Dodano: 3 miesiące temu

Podane treści są cytatem z Profilu Firmy w Google. Wybraliśmy ostatnie opinie, które nie mają skrajnych negatywnych ocen.
Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie opinie to kliknij tutaj.
Data aktualizacji: 29.10.2024

Opinie o innych pracodawcach w Warszawie i okolicy